Ponad 1500 uczestników testów online o Opolu

Ponad 1500 uczestników testów online o Opolu

O tym, że „Każdy mądry Ci to powie, że wiedzę o Opolu musisz mieć w głowie” – przekonuje się z tygodnia na tydzień coraz większa liczba Opolan. Miasto Opole oraz Fundacja Inspiracji PL zapraszają na Wielki Test Wiedzy o Opolu, dotychczas w pierwszych trzech testach online dostępnych na stronie www.testopole.pl wzięło udział już 1500 uczestników, ze średnim wynikiem 65% poprawnych odpowiedzi. Natomiast dwa razy w tygodniu do testów można przygotować się poprzez oglądanie naszych odcinków z ekspertami na kanale test opole.

Na naszym kanale na YouTube – testopole - rozpoczęliśmy cykl filmów eksperckich składających się z krótkich historii i ciekawostek dotyczących historii Opola, muzyki, kultury, sztuki czy sportu. Każdy odcinek kończy się krótką sondą przeprowadzoną wśród Opolan. Do tej pory można zobaczyć cztery odcinki w tym m.in. z udziałem Andrzeja Hamady, Jarosława Wasika, Urszuli Zajączkowskiej, Donata Przybylskiego, ale przed nami jeszcze odcinki z udziałem pozostałych ekspertów, Anny Pobóg- Lenartowicz, Bernarda Linka i Justyny Przyborowicz. Szczegółowe informację na ww.testopole.pl oraz na oficjalnym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/728610263956494/.

Najnowszy odcinek z udziałem wieloletniego dziennikarza sportowego Donata Przybylskiego już od dzisiaj na naszym kanale test opole. W odcinku można dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat opolskiego sportu, sportowcach i obiektach sportowych w naszym mieście.

Najnowszy odcinek:

 

Dla przypomnienia zapraszamy do zobaczenia poprzednich odcinków kanału test opole.

 

W pierwszym odcinku można dowiedzieć się m.in. gdzie w Opolu możemy znaleźć budynek Akwarium, a nie jest to ani basen, ani jeden z opolskich klubów, jak wielu mieszkańców Opola myślało. Pan Andrzej Hamada Andrzejem Hamadą – ekspert Wielkiego Testu wiedzy opowiada m.in. o bloku na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Krakowskiej.

W odcinku z Jarosławem Wasikiem – dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki usłyszeliśmy o nagrodzie, która została przyznana przez pomyłkę podczas Festiwalu Polskiej Piosenki. Przepytani przez nas mieszkańcy Opola potrafili nawet zaśpiewać piosenkę omyłkowo nagrodzonej artystki.

Urszula Zajączkowska, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego opowiedziała o Teatrze Grotowskiego, który swoje początki miał na opolskim rynku. Udało nam się spotkać mieszkankę Opola, która w tamtych czasach do tego teatru chodziła i z nostalgią wspominała swoją młodość. Dowiedzieliśmy się również dlaczego Opole w przeszłości nazywane było „białym miastem”. Okazuje się, że wśród mieszkańców jest spora wiedza o cementowniach na terenie miasta i pyłach lecących z nich na teren całego Opola.

Przed nami jeszcze wiele odcinków oraz nowych ekspertów. Zapraszamy do subskrypcji!

Dla przypomnienia, Wielki Test Wiedzy Opole 800 odbędzie 22 kwietnia o godz. 17:00 w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. W sobotę, 22 kwietnia będzie miał miejsce Wielki Test Wiedzy – Opole 800, w którym wezmą udział znani Opolanie, artyści, muzycy, sportowcy, politycy itd. Wydarzenie nawiązywać będzie do telewizyjnych show z wiedzy ekonomii, historii itp. Wielki Test odbędzie się w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, udział jest bezpłatny. Na potrzeby przedsięwzięcia powstała strona internetowa www.testopole.pl oraz system liczący głosy oraz panel testowy. Co poniedziałek można rozwiązywać testy online, a na mieszkańców czekają liczne nagrody.

Organizatorem Wielkiego Testu Wiedzy Opole 800 jest Fundacja Inspiracji PL, natomiast partnerem strategicznym Miasto Opole. Fabryka Inspiracji PL jest organizatorem Festiwalu Książki Opole. W ubiegłym roku w festiwalowych atrakcjach wzięło udział ponad 7 tysięcy osób, przyjechało ponad autorów , wystawców oraz wielu muzyków. Celem Fundacji jest promowanie czytelnictwa oraz szeroko rozumianej kultury.